0,00 Kč

Proč nosit helmu na lyžování?

Ať si to uvědomujeme nebo ne, sjezdové lyžování se během posledních let velice změnilo.
helmaModerní typy lyží nám dovolují točit dlouhé oblouky ve vysoké rychlosti a je tak velice snadné nepředvídatelně měnit směr, což způsobuje zkřížení dráhy dvou lyžařů a následně srážku, při které helmu rozhodně oceníme. Umělý sníh je navíc velice tvrdý a pád s helmou nás může ochránit před boulemi i odřeninami na obličeji.

Dalším faktorem, který zvyšuje nebezpečnost lyžování je hustota provozu. Lyžařské areály bývají mnohdy velmi přeplněné a vykličkovat bez úhony mezi dětmi z lyžařské školy je opravdovým oříškem. Většina sjezdovek v Česku je navíc z obou stran obklopena stromy, které jsou někdy blíž, než si myslíme. A střet se stromem, navíc bez helmy, nikdy nemůže dopadnout dobře.

Na zahraničních sjezdovkách je v dnešní době spíše výjimkou, když někdo helmu nemá. Doufejme, že se tento „trend" dostane i na české sjezdovky a lyžování bude zase o něco bezpečnější.

 

VOLEJTE: +420 792 311 482

PIŠTE: objednavky@skicentrumjihlava.cz

VYPUSŤTE POŠTOVNÍ HOLUBY:

Romana Havelky 4914/6, 58601 Jihlava

SkiCentrum

 

webmaster CORA 2015 - 2019, www.cora.cz

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.